Výroba ponožek v Třebíči

 

 

 

 

          Tradice firmy Trepon a.s. sahá od roku 1935, kdy se firma Baťa rozhodla zavést v Třebíči výrobu ponožek, které se prodávaly pod značkou Kotva a.s. Od roku 1949 byla firma součástí Závodů Gustava Klimenta, později BOPO. K 1.10.1991 vznikla samostatná a.s. TREPON (TŘEbíčské PONožky). V roce 2005 firma oslavila 70.let od svého založení a za tuto dobu vyrobila téměř 1,5 mld. párů ponožek.

          V současnosti je v Treponu a.s. cca 120 zaměstnanců, kteří jsou schopni ročně vyrobit zhruba 2,5 mil. párů standardního punčochového zboží. Tato vysoká produkce řadí firmu mezi největší punčochárenské podniky nejen v České republice.

          Moderní vybavení provozů italskými, elektronicky řízenými pletacími stroji a stroji Třebíčské firmy Uniplet, umožňují firmě TREPON  pravidelně nabízet a dodávat pro tuzemský i zahraniční trh široký sortiment ponožek, podkolenek a punčochových kalhot pro muže, ženy a děti v jemném i hrubém provedení.

           Charakteristickým znakem třebíčských výrobků je kvalitní provedení, trvanlivost, jemný omak, kvalitní probarvení výrobků garantuje mercerovaná bavlněná příze nebo různé směsi přírodních a umělých materiálů. V nabídce firmy TREPON jsou vedle ponožek ze 100% mercerované bavlněné příze i ponožky v kombinaci materiálů bavlna s polyamidem nebo materiály s vlastnostmi Lycry. Pamatováno je i na spotřebitele, kteří nemohou ze zdravotních důvodů nosit ponožky s gumou v lemu. Pro ně se vyrábí tzv. zdravotní ponožky, u nichž je guma nahrazena jemným vláknem typu Lycra. Pro děti a ženy vyrábíme ponožky s našívanou krajkou, různobarevnými potisky a jemné ponožky vyrobené z vlny s nesrážlivou úpravou SUPER WASH. Novinkou v naší kolekci jsou dětské vyšívané punčochové kalhoty s počítačovými vzory.

 

 

Zpět